Alüminyum Hurda Alımı

İçindekiler

Kolay işlenebilmesi, işlenmiş halinin dayanıklı olması ve yüksek korozyon direncine sahip olması gibi sebeplerden dolayı alüminyum, birçok sektörde kullanılmaktadır. Özellikle geri dönüşüm oranının yüksek olması, farklı alanlarda yoğun şekilde talep görmesini sağlamıştır. İnşaattan endüstriye, sanayiden dekorasyona kadar geniş bir alana yayılan alüminyum hurda alımı, firmamız tarafından profesyonel bir şekilde yapılmaktadır. Alımını yapmış olduğumuz hurda çeşitleri ise aşağıdaki gibidir: 

Son derece değerli metallerden biri olan alüminyum, ekibimiz tarafından satın alındıktan sonra geri dönüştürülür ve çeşitli sektörlerde ham madde olarak yeniden kullanılır. 

Alüminyum Hurdası Alan Yerler

Alüminyum hurda alımı yapan yerler, atıl malzemeleri geri dönüştürmek amacıyla hizmet veren işletmelerdir. Bu alanda profesyonel hizmetler sunan ekibimiz, kullanılmış alüminyum malzemeleri alarak geri dönüşüm tesislerine gönderir. 

İlk etapta materyaller parçalara ayrılır ve ardından eritilir. Eritilen malzeme, yeni ürünlerin yapımında kullanılmak üzere formülasyon sürecinden geçer. Bu süreç sonunda enerji tasarrufu sağlanır ve yeni alüminyum üretimine duyulan ihtiyaç azalır. Aynı zamanda ülke ekonomisine de katkıda bulunulur. 

Firmamız tarafından, sınıfları ve kalitesine uygun olarak gruplandırılan hurdaların alım satımı yapılmaktadır. Elinizdeki materyalleri satmak için bizimle iletişime geçebilir, aynı zamanda malzemelerin görsellerini ileterek güncel fiyatını öğrenebilirsiniz. Ekibimiz adresinize gelerek atıl ürünleri satın alır ve ödemeleri nakit olarak yapar.

Güncel Hurda Alüminyum Fiyatları

alüminyum hurda alımı
Alüminyum hurda alımı yapmak için güncel fiyat listelerini takip etmeye devam edin!

Güncel hurda alüminyum fiyatları arz talep dengesine bağlı olarak değişir. Bununla birlikte ücretler üzerinde belirleyici olan çeşitli etkenler vardır. Örneğin; Londra Metal Borsası verileri, stok seviyeleri, uluslararası lojistik maliyetleri gibi unsurlar, alüminyum ücretlerini doğrudan etkiler. Bu bağlamda net bir fiyat skalası sunmak mümkün değildir. 

Firmamız, LME verilerini yakından takip ederek güncel fiyatlar üzerinden alım-satım yapmaktadır. Web sitemizde yer alan ücret tablosunu inceleyebileceğiniz gibi ekibimizle iletişime geçerek de alım-satım süreci hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Alüminyum Hurda Fiyatı 2024

Alüminyum hurda malzeme, sınıflara ayrıldıktan sonra güncel fiyatları belirlenir. Çeşitlerine göre ortalama alüminyum hurda fiyatları şu şekildedir:

Alüminyum Hurdası TürüHurda Fiyatı (Kg)
Araiş56.00 ₺
Tel Alüminyum60.50 ₺
Ofset Matbaa Kalıbı52.00 ₺
Alüminyum Profil Talaşı47.00 ₺
Sert Alüminyum40.00 ₺
Çıkma Profil41.00 ₺
Kompozit Alikobant İçi Siyah14.50 ₺
Alüminyum Klima Radyatörü96.00 ₺
Çatı Alüminyum Hurdası41.00 ₺
Eloksal Kaplı Boyasız Profil44.00 ₺

“Hurda alüminyum kilosu ne kadar?” sorusuna yanıt arayanlar için kg fiyatının 40,00 TL ile 100,00 TL arasında değiştiğini ifade etmek mümkündür. Burada ayırıcı etken cins ve miktarıdır. Firmamızla iletişime geçerek güncel fiyat bilgisi alabilir ve günün her saatinde satım talebinde bulunabilirsiniz.