Hurda Fiyatları Listesi

hurda fiyatları
İçindekiler

Yüksek hacimli işlemler yapan fabrika ve şirketler için hurda fiyat aralıkları oldukça önemlidir. Hurda materyallerin içeriğinde bulunan değerli madenler, geri dönüşüme uygun yapılarından ötürü yüksek bir değere sahiptir. Avantajlı fiyatlarla alımı gerçekleştirilen hurda metaller, doğru işlemler sonucunda yeniden kullanılmaya uygun hale gelir. Böylece hem ekonomi hem de sürdürülebilir üretimde verimlilik sağlanır. 

Hurda fiyat bilgisi, satım ve alım işlemleri yapanlar için önem arz eder. Metalin durumuna, türüne, piyasa koşullarına ve daha pek çok farklı parametreye bağlı olarak hurdanın fiyatı belirlenir. Dolayısıyla net bir bilgi alabilmek için ücretlerin belirlenmesinde etkili olan durumların detaylı biçimde öğrenilmesi gerekir. Bu alanda profesyonel hizmetler sunan firmamızla iletişime geçerek güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bakır Hurda Fiyatları Listesi

Bakır Hurdası TürüHurda Fiyatı (Kg)
Soyulmuş Bakır Hurdası215.00 ₺
Lama Bakırı213.00 ₺
Kırkambar Bakır Hurdası195.00 ₺
Külçe Bakır (%98)203.00 ₺
Granül Bakır (Kırkambar Hurda)195.00 ₺
Bakır Talaşı (Cu %98)200.00 ₺
Bakır Çamuru105.00 ₺
Kırkambar Karışık Kırma Bakır194.00 ₺
Antigron Kırma Bakır199.00 ₺
Ttr Kırma Bakır Hurdası197.00 ₺

Çeşitli türlere sahip olan hurda bakır fiyatları bakımından oldukça yüksek miktarlara ulaşabilir. Yıkımlarda ve elektronik atıkların ayrıştırılmasında ortaya çıkan bu tür metaller, geri dönüşüme uygundur. Türlerine göre ortalama bakır hurda fiyatı aralıkları aşağıdaki gibidir:

Hurda fiyat bilgisi, satım ve alım işlemleri yapanlar için önem arz eder. Metalin durumuna, türüne, piyasa koşullarına ve daha pek çok farklı parametreye bağlı olarak hurdanın fiyatı belirlenir. Dolayısıyla net bir bilgi alabilmek için ücretlerin belirlenmesinde etkili olan durumların detaylı biçimde öğrenilmesi gerekir. Bu alanda profesyonel hizmetler sunan firmamızla iletişime geçerek güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Güncel piyasa bilgileri üzerinden verilen bakır hurda fiyatı, zamanla çeşitli değişikliklere uğrayabilir. Bununla beraber uzman bir ekip tarafından yapılan değerlendirmeler de alım sürecinde etkilidir. Elinizdeki bakırları geri dönüşüme kazandırmak ve ekonomik açıdan avantaj sağlamak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Alüminyum Hurda Fiyatları Listesi

Alüminyum Hurdası TürüHurda Fiyatı (Kg)
Araiş56.00 ₺
Tel Alüminyum60.50 ₺
Ofset Matbaa Kalıbı52.00 ₺
Alüminyum Profil Talaşı47.00 ₺
Sert Alüminyum40.00 ₺
Çıkma Profil41.00 ₺
Kompozit Alikobant İçi Siyah14.50 ₺
Alüminyum Klima Radyatörü96.00 ₺
Çatı Alüminyum Hurdası41.00 ₺
Eloksal Kaplı Boyasız Profil44.00 ₺

Kalın hurda olarak da bilinen atıl alüminyumlar; uçak sanayisi, dekoratif malzemeler ve elektronik cihazların üretim ve kullanım sürecinde ortaya çıkar. Açığa çıkan atıl metaller, çeşitli işlemler sonucu tekrardan bu sektörlerde kullanılabilir. Satış sürecinde dikkate alınan hurda alüminyum kg fiyatı listesi şu şekildedir:

Alüminyumun durumuna, ayrıştırılmasında izlenecek yola ve transfer sürecine bağlı olarak miktarlar değişebilir. Bu nedenle satıştan önce profesyonel bir geri dönüşüm kuruluşuyla görüşmeniz oldukça önemlidir. 

Krom Hurda Fiyatları Listesi

Krom; refrakter, kimya ve döküm sanayii gibi birbirinden bağımsız pek çok farklı sahada kullanılır. İşlemler sırasında açığa çıkan atıl durumdaki krom hurda fiyatı aralıkları türe göre belirlenir. Türlerine göre alım kilogram fiyatları şöyledir:

Alımı gerçekleştirilen atıl kromlar, çeşitli işlemler aracılığıyla geri dönüştürülür. Ortaya çıkacak yeni bileşenin yapısı ise kullanım amacına bağlı olarak değişkenlik gösterir. 

Demir Hurda Fiyatları Listesi

Demir Hurdası TürüHurda Fiyatı (Kg)
Dkp10.20 ₺
Ekstra Demir Hurda8,60 ₺
Toplama Hurda Demir7.00 ₺
Mahalle6.20 ₺
1. Grup Demir Hurdası5.30 ₺

Geri dönüşüm potansiyeli son derece fazla olan hurda demir kilosu da nispeten daha yüksek fiyat aralıklarına sahiptir. Gündelik hayatın her alanında kullanılan bu metal, pek çok farklı kullanım alanına sahiptir. Endüstriyel makineler, inşaat sektörlerindeki kolonlar ve elektronik cihazlar gibi üretim sahaları bu alanların başında gelir. “Türüne göre hurda demirin kilosu ne kadar?” sorusuna, aşağıdaki maddelerde yanıt bulabilirsiniz. 

Geri dönüşümü gerçekleştirilen atıl demirler, tekrardan alaşım olarak kullanılabilir. Bu sayede çeşitli sanayi kollarında kullanımı mümkün hale gelir.

Çinko Hurda Fiyatları Listesi

Çinko Hurdası TürüHurda Fiyatı (Kg)
Levha Çıkma Çinko55.00 ₺
Karışık Hurda Çinko55.30 ₺
Çatı Minare Sökümü55.20 ₺
Külçe Çinko56.50 ₺

Demir çelik ve döküm sanayinde büyük bir yere sahip olan geri dönüştürülebilir çinko hurda fiyatı türlerine göre belirlenir. Bununla beraber her türün alım miktarları birbirine yakındır. 

Atıl çinkoların alım süreci uzman ekipler tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu sayede verimlilik açısından avantaj sağlanır. Detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. 

Sarı Hurda Fiyatları Listesi

Sarı Hurdası Türü Hurda Fiyatı (Kg)
Sarı Hurdası 112.00 ₺
Musluk 110.00 ₺
Pirinç Hurdası 120.00 ₺
Batarya Vana Su Saati 120.00 ₺
Sarı Talaş 110.00 ₺

Bakırdan sonra en yüksek aralığa sahip olan sarı hurda fiyatı bakımından oldukça kârlıdır. Bir tür alaşım olan bu hurda, yapısında bakır ve çinko barındırır. Pirinç olarak da anılan güncel hurda sarı fiyatları şöyledir:

Yüksek miktarlarda satışa sunulabilen sarı hurdalar, profesyonel bir şekilde geri dönüştürüldüğünde ekonomik açıdan avantaj sağlar. Alanında uzman ekibimizden destek almak ve elinizdeki sarıları satmak için iletişime geçebilirsiniz. 

Hurda Kablo Fiyatları Listesi

Kablo Hurdası TürüHurda Fiyatı (Kg)
Hurda Antigron Kablo95.00 ₺
Tek Damar Kalın İç Tesisat Kablosu130.00 ₺
Hurda Yer Altı Enerji Kablosu110.00 ₺
TTR Hurda Kablo95.50 ₺

Yüksek aralıklarla işlem gören atıl kablolar, içeriğinde pek çok farklı metal barındırır. Metalin türüne ve kablonun durumuna göre satış fiyatı belirlenir. 

Alımı gerçekleştirilen atıl kablolar fabrika şartlarında uzmanlar tarafından ayrıştırılır. Metalin açığa çıkmasıyla beraber kullanım amacına göre çeşitli işlemler gerçekleştirilir. Bu sayede kablonun geri dönüşüm süreci tamamlanır. 

Doğa Hurda Firması olarak hurdaların alımı ve geri dönüştürülmesi sürecinde uzun yıllara dayanan tecrübemizle hizmet veriyoruz. Elinizdeki atıl metalleri değerlendirmek ve satışa sunmak istiyorsanız alanında uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede elinizdeki atıl metalleri doğru bir şekilde ayrıştırabilir, avantajlı fiyatlarla satışını gerçekleştirebilirsiniz.